Sprawdzona zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Sprawdzona zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co to jest termin żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Kolokwialnie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się w dostawach pisaku i kruszywa do celów przemysłowych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkich maszych jest wykopywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, należy zdjąć górną warstwę ziemi. Pod nią przeważnie znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest ubocznym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod złożami piachu znajduje się dorodny, drobny żwir, który możemy podziwiać codziennie.

Żeby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam wyniki wyszukiwania. Poprzez to będziemy w stanie więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i wykorzystania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, może znaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, należą do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten śliczny mały żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych skwerów zieleni powstaje z pokruszenia dużych bloków skalnych. Dlatego większość z dostępnych na rynku żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie ukształtowała by milionów kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może produkować kruszywo najlepszej jakości. Również koszt takiego żwiru jest znacznie wyższą od pozostałych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne drogi w Polsce. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego rodzaju podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru o różnej gramaturze. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, następnie o mniejszej gramaturze a na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Takie tam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość